XXX Niedziela Zwykła (dn. 23.10.2022r.)

  1. Słowo Ks. Biskupa Wiesława Śmigla, administratora apostolskiego diecezji płockiej

Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza! Cieszymy się, że nominacja ma miejsce w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. W dniu kanonicznego przejęcia diecezji przez biskupa Szymona wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji płockiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji.

Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Szymona Stułkowskiego! Nowy biskup płocki to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, specjalista z zakresu teologii pastoralnej i dobry człowiek. Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie w Polsce i Austrii, pracował również na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz był rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jego dewiza biskupia brzmi: Vos autem dixi amicos (Nazwałem was przyjaciółmi) – są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (15,15). W archidiecezji poznańskiej pełnił urząd wikariusza generalnego, a w ramach Konferencji Episkopatu Polski jest wiceprzewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich, członkiem Komisji Duszpasterstwa i Komisji ds. Misji.

Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego biskupa i diecezję. Biskupowi Szymonowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze.

  1. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest dziś Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. W naszej parafii o misjach, życiu i pracy w Afryce opowiadają nam młode małżeństwa z fundacji Boże Atelier, która od lat współpracuje z Siostrami Orionistkami z Afryki. Po mszy świętej możemy złożyć do puszek ofiary które zostaną przeznaczone na rzecz dzieci z misji sióstr Orionistek z Afryki.
  2. W czwartek po mszy wieczorowej zapraszam na kolejne spotkanie grupy modlitewno- biblijnej. Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych na plebanii.
  3. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła.
  4. Na Fundację DNT do puszek zebraliśmy 1020 zł. Bóg zapłać za naszą ofiarność. Ze sprzedaży papieskich kremówek zyskaliśmy 510 zł – przeznaczymy je na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci.
  5.  Bóg zapłać za ofiary. Gość Niedzielny.
  6.  Intencje

 

Comments are closed