Ogłoszenia na XXX niedzielę (poświęcenie kościoła własnego) (dn. 30.10.2022 r.)

  1. Obchodząc w ostatnią niedzielę października dzień poświęcenia naszego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas licznymi łaskami, za posługujących tutaj na przestrzeni lat kapłanów, za wszystkich, którzy przyczyniają się do piękna liturgii przez śpiew i służbę przy ołtarzu oraz za tych którzy dbają o utrzymanie pięknego wyglądu tej świątyni.
  2. W poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami na anielską Paradę od godz. 10 do 14.00. Początek na parkingu przed GOKiem. „Załóż anielski strój” i dołącz do tego wydarzenia. Szczegóły na plakatach. Do poniedziałku można jeszcze zgłaszać swój udział w 19 Przeglądzie Piosenki Religijnej i Patriotycznej.
  3. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. To święto nakazane i w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele o  8.00, 9.30. Główna Msza św. na cmentarzu zostanie poprzedzona procesją o godz. 10.30 sprzed Kościoła.  (Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.)
  1. W środę 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli  tak zwany Dzień Zaduszny. Msze św. o 8.00, 10.00 oraz 17.00. Po tej Mszy św. o 18.00 różaniec na cmentarzu. O godz.16.00 modlitwa w Kozirogu Rzecznym przy pomniku. (Ofiarujmy naszym zmarłym dar modlitwy, a zwłaszcza Mszy Świętej i przyjętej Komunii św. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. Zadbajmy o porządek przy swoich grobach i w najbliższym otoczeniu.)
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. To dobra okazja do spowiedzi. Nabożeństwa w piątek po Mszy wieczornej i w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
  3. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna – po sumie wystawienie NS oraz Koronka do BM za naszych zmarłych.
  4. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele misyjne – z tacy 1445 zł oraz na Fundację Boże Atelier – 1739 zł oraz 500 szylingów kenijskich.
  5. Serdecznie zapraszamy na XII Płockie Zaduszki Strażackie, które odbędą się 6 listopada 2022 r. od Godz. 15:30 w kościele pw. św. Dominika (parafia pw. św. Maksymiliana) tzw. „Górki”. Ks. Andrzej Zakrzewski Diecezjalny Duszpasterz Strażaków
  6. Z tyłu kościoła na stole nowy nr Apostoła. Do puszki możemy złożyć dobrowolną ofiarę na zwrot kosztów i rozwój naszej gazetki.
  7. Bóg zapłać za ofiary. Gość Niedzielny. Intencje

(W gablocie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i na zrobienie rodzinnego różańca. Nagrody za tydzień.)

Comments are closed