1. Dziś na Mszy św. o godz. 16.00. harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju. Jeśli chcemy to światełko zabrać ze sobą do domu to weźmy ze sobą lampiony. Po tej Mszy także nabożeństwo do św. Szarbela.
  2. Wyjazd do chorych (zgłoszonych) w poniedziałek od godz. 15.00.
  3. Przed nami ostatnie dni przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. W sobotę Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. W tygodniu przed Mszami rano o 7.00 i wieczorem o 17.00 jesteśmy w konfesjonale. Jest to jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej.
  4. W naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.
  5. Pasterka o godz. 24.00 , poprzedzona o godz. 23:30 – kolędowaniem w wykonaniu orkiestry gminno – parafialnej. Następnie Msze św. w 1 dzień świąt o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.
  6. W drugi dzień świąt (św. Szczepana) Msze św. 8:00 9:30  11:00 i 16:00. W tym dniu  List Rektora WSD i ofiary przeznaczone na nasze płockie seminarium.
  7. Po świętach 28.12 odbędzie się kolejny Memoriał Szachowy im. ks. W. Borkowskiego. Początek zawodów w SP w Tłuchowie o godzinie 16.00. Chętni proszeni są do zgłoszenie się do p. Roberta Urbańskiego.
  8. Awaria sieci w ostatnim dniu rekolekcji spowodowana włączeniem naszego ogrzewania oraz niskie napięcie w liniach przesyłowych sprawiło że ogrzewanie nie było włączane w kościele. Sieć będzie poprawiona poprzez postawienie nowego transformatora, ale uda się to dopiero na wiosnę. Do tego czasu takie awarie mogą się pojawiać, zwłaszcza przy włączonym ogrzewaniu i nie mamy na to wpływu.
  9. W środę 28 grudnia zaczniemy też wizytę duszpasterską czyli kolędę w formie tradycyjnej. Plan na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  10. Bóg zapłać za ofiary, Gość niedzielny. Intencje na kolejny tydzień

Comments are closed