1. ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2022

Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Drodzy Diecezjanie! Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam, że Bóg, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie stał się człowiekiem, jest zawsze blisko nas. Ta bliskość potrzebuje naszej zgody, byśmy otworzyli się – 240 na Niego i zaprosili Go w nasze życie. Uczynimy to, gdy nie zatrzymamy się na sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia i rozczulaniu nad Małym Jezuskiem, ale odkryjemy i uwierzymy, że Dziecię Jezus przychodzi, by zająć się naszym życiem, by uwolnić nas od grzechu, śmierci i szatana. Życzę Wam i sobie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, byśmy pozwolili Jezusowi zająć się naszą ludzką biedą, i umocnieni Jego bliskością przemieniali świat, który tworzymy. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego Roku!

Płock, dnia 25 grudnia 2022 r.  +  Szymon Stułkowski Biskup Płocki

  1. ŻYCZENIA od duszpasterzy parafii: Wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia spokojnych i radosnych świąt w gronie rodziny i przyjaciół, obfitego Bożego błogosławieństwa. Niech nowo narodzone Dzieciątko Jezus odrodzi nas duchowo, przyniesie nam na nowo nadzieję i pogłębi wiarę, obdarzy pokojem i wzajemną życzliwością. SzBoże.
  2. Msze św. w 1 dzień świąt o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. W  drugi dzień świąt, w św. Szczepana Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu  List Rektora WSD i ofiary przeznaczone na nasze płockie seminarium.
  3. Podziękowania wszystkim którzy pomogli i zadbali o nastrój i wystrój w naszym kościele:

–  rodzinom, które ofiarowały choinki, gwiazdy betlejemskie, małe choineczki,

– ks. Krzysztofowi i p. Marii Olszewskiej za wykonanie tegorocznej stajenki betlejemskiej

– orkiestrze za uświetnienie Pasterki

– lektorom i ministrantom za posługę

  1. W środę 28 grudnia zaczniemy też wizytę duszpasterską czyli kolędę w formie tradycyjnej. Prosimy sołtysów o pomoc w organizacji dojazdu. Z góry dziękujemy.
  2. Msza św i nabożeństwo na zakończenie Roku w przyszłą sobotę o godz. 17:00. Będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie łaski i każde dobro otrzymane w kończącym się roku.
  3. Za tydzień w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  4. Ofiara na kościół 100 zł – od pani Janiny Wrześniewskiej z Tłuchowa.
  5. Bóg zapłać za ofiary, Świąteczny Gość Niedzielny w cenie 15 zł , a w Nowym Roku będzie już po 10 zł , Intencje na kolejny tydzień.

Comments are closed