W poświąteczne popołudnie 28 grudnia 2022 roku w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie tradycyjnie – bo już po raz dziewiąty – zebrali się entuzjaści intelektualnych potyczek, żeby rywalizować w Tłuchowskim Memoriale Szachowym upamiętniającym ks. Wincentego Borkowskiego.

Inicjatorem szachowych zmagań jest ks. Andrzej Zakrzewski, emerytowany proboszcz naszej parafii. Jego następca, ks. Adam Brzeziński nie dość, że kontynuuje tradycje swojego poprzednika, to bierze w nich aktywny udział. Organizacyjnie pomaga UKS „TOP”, dzięki uprzejmości Dyrekcji.

W tegorocznej edycji wzięło udział 9 zawodników, którym towarzyszyło grono widzów – być może niektórzy z nich – zachęceni atmosferą Memoriału – zdecydują się wziąć udział w jego kolejnej edycji. Rywalizacja toczyła się systemem „do dwóch przegranych”. Partie były bardzo zacięte, o czym świadczy fakt, że szachiści spędzili przy szachownicach niemal trzy godziny.

Tytuł wywalczony w ubiegłym roku obronił Krzysztof Kozakiewicz, który jako jedyny nie odszedł od stołu pokonany. Drugie miejsce – podobnie jak przed rokiem – wywalczył Andrzej Rutkowski, na najniższym stopniu podium stanął Dariusz Sobiecki.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości Trzech Króli – 6 stycznia.

R.U.

Comments are closed