1. Zachęta Bpa Szymona przed U. Objawienia Pańskiego i Orszakiem Trzech Króli

Drodzy Organizatorzy Orszaków Trzech Króli! Kochani Bracia i Siostry!                      

    Jaśniejąca na niebie gwiazda od wieków prowadzi kolejne pokolenia w stronę tego szczególnego domu, gdzie na każdego człowieka, otwartego na prawdę, czeka Maryja z Dziecięciem Jezus (por. Mt 2,11). W tym roku Orszakom Trzech Króli towarzyszy hasło: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” Za przykładem Trzech Mędrców chcemy dzielić się jej światłem, szczególnie z tymi, którzy patrzą na nas z daleka albo pogubili się w wędrówce. Idziemy z gwiazdą do małżeństw i rodzin, którym gaśnie nadzieja; do osób starszych, chorych, żyjących ubogo i cicho, a także do młodych, którym twarze jaśnieją od blasku ekranów smartfonów.
          Zachęcam Was, Bracia i Siostry, do wzięcia udziału w organizowanych w wielu miejscach naszej diecezji Orszakach Trzech Króli. Śpiewając polskie kolędy i niosąc dary Jezusowi pragniemy pokazać wokoło, że właśnie z Nim każda ciemność się rozjaśnia i tylko to światło objawia prawdę o nas i o świecie. Cieszę się, że po raz pierwszy jako Biskup Płocki pójdę z moimi siostrami i braćmi tym świetlistym szlakiem Orszaku w Płocku od Starego Rynku do Stanisławówki. Wyrażam wdzięczność Duchowi Świętemu, który „wieje tam, gdzie chce” i zaprasza tak wiele osób, członków stowarzyszeń katolickich oraz ludzi dobrej woli do włączenia się w pracę na rzecz tegorocznych Orszaków. Pozdrawiam serdecznie organizatorów oraz uczestników wszystkich Orszaków Trzech Króli na terenie diecezji płockiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca + i Syna, i Ducha Świętego.   + Szymon Stułkowski BISKUP PŁOCKI

  1. W naszej parafii w Uroczystość Trzech Króli. Msze św. 8,00 9,30. O godz. 11.00 spod gminy wyruszy Orszak Trzech Króli w kierunku kościoła. Następnie będzie Msza św.. Po Mszy św. Jasełka. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby  w  Orszaku wzięła udział cała parafia, i dorośli, i dzieci i młodzież. Dla każdego przygotowana jest korona.
  2. W tym dniu błogosławieństwo kredy i kadzidła dla oznaczenia naszych mieszkań. Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Prawidłowy będzie także napis C + M + B, który tłumaczony jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.  Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary.
  3. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca – po Mszy św. porannej 7 stycznia
  4. Za tydzień po Mszy o godz.11.00 spotkania do I a za 2 tyg 15 stycznia do II komunii.
  5. IX Memoriał Szachowy im. ks. W. Borkowskiego 28.12 zakończony. Podziękowania dla p. Roberta Urbańskiego za pomoc w organizacji. 6.01 po Mszy o 11.00 wręczenie statuetek dla zwycięzców.
  6. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca i nowego roku po mszy o 11.00 wystawienie i litania do Matki Bożej.
  7. Na progu nowego roku kalendarzowego życzymy naszym Parafianom i Gościom aby ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański 2023 był dla nas i naszych rodzin spokojny i prawdziwie błogosławiony. Szczęść Boże.

 

Bóg zapłać za ofiary na Kościół:

Z Suminka

R-na Szcześniewskich – 200 zł   ,  R-na Cybulskich – 100 zł

R-na Podkowskich – 100 zł , St. Krajewski – 200 zł Krystyna Żuchowska – 100 zł

Z Julkowa

Mirosław Olszewski  – 100 zł ,  Tadeusz i Wiesława Olszewscy – 100 zł

Bezimienna – 100 zł

Z Michałkowa Kłobukowa

Bezimienna – 3 x 100 zł

Z Tłuchówka

4 Bezimienne – 1 x 200, 2 x 100 i 1 x 50 zł

Z Małomina –

R-na MA Jabłońskich – 50 zł

Z Turzy Nowej

Bezimienne – 2 x 200 zł

Z Zenobina

R-na Żołnowskich – 100 zł

Z Sulkowa

R- na Żuchowskich – 100 zł

Bezimienna 1 x 300, 1 x 100 zł 

Z Tłuchowa

R-na Trebińskich – 200 zł , R-na Kacprowicz – 200 zł , Pani Zbrożek – 200 zł

R-na Cieślińskich – 300 zł , Bezimienne – 1 x 300 zł. 2 x 200 zł,  8 x 100 zł

  1. Bóg zapłać za tacę, gazety, intencje

Comments are closed