1. ZAPROSZENIE BPA PŁOCKIEGO NA DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2.02.2023 R.

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w Kościele Powszechnym, Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu w sposób szczególny pragniemy dziękować Bogu za łaskę wybrania naszych sióstr i braci do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Będziemy prosić o umocnienie ich na drodze życia konsekrowanego oraz modlić się o nowe powołania dla wspólnot zakonnych żeńskich i męskich.  Do wspólnej modlitwy w katedrze płockiej zapraszam 2 lutego br. o godz. 10:30 wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji: Kapłanów Zakonnych, Siostry Zakonne, Braci Zakonnych, Dziewice i Wdowy Konsekrowane oraz każdego z Was drodzy Diecezjanie, kto pragnie modlitewnie wyrazić im wdzięczność i wsparcie. Nasze świętowanie powierzamy opiece Matki Bożej, wybranej przez Boga, aby dawać światu Chrystusa. Serdecznie raz jeszcze zapraszam, powierzając w mojej modlitwie przez ręce Maryi wszystkie osoby życia konsekrowanego Jezusowi Chrystusowi, Oblubieńcowi Kościoła.

Płock, dnia 18 stycznia 2023 r.  

Szymon Stułkowski  Biskup Płocki

 

  1. Tłuchowianinem Roku 2022 został jednogłośnie wybrany przez Kapitułę ks. Dr Andrzej Zakrzewski. Srebrne Pióro otrzymała Pani Beata Gachewicz. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniały wkład i dorobek w rozwój naszej parafii i gminy.
  2. W czwartek 2.02 będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. o godz. 8, 10 i 17.00.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo w piątek o 16.30, w sobotę po Mszy porannej.
  4. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii bezhabitowe siostry Służki. Będą dzieliły się z nami świadectwem swego powołania i mówiły o swoim założycielu blog. Honoracie.
  5. W sobotę 18.02 organizujemy wyjazd do Lasek i Niepokalanowa, miejsc związanych z błog. Prymasem Wyszyńskim oraz św. Maksymilianem Kolbe. Koszt 50 zł.
  6. W sobotę 28.01 zakończyliśmy kolędę. Wszystkim rodzinom dziękujemy za serdeczne i gościnne przyjęcie. Szczegółowe sprawozdanie z kolędy i prac materialnych pod koniec lutego w ramach kazania. Bóg zapłać za ofiary na Kościół z kolędy z zakończonego tygodnia

Z Jasienia – R-na Rutkowskich – 200 zł , Bezimienne – 8 x 100 zł, 1x 50 zł                              

Z Kozirogu Leśnego – Bezimienne – 1 x 200 zł, 9 x 100 zł, 4 x 50 zł                                       

Z Kamienia Kmiecego – Różowy ornat od R-my Waszkowskich,  Bezimienne – 4 x 100 zł, 1 x 50 zł,

  1. 8. Nasza parafia otrzymała podziękowania z WSD za ofiary z niedzieli powołań w wysokości 2113 zł
  2. Bóg zapłać za ofiary na tacę, Gość niedzielny, Intencje na kolejny tydzień

 

Comments are closed