1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania naszej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

  2. We wtorek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, m.in. do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, nazwanym cyrylicą.

  3. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron epileptyków i zakochanych.

  4. W czwartek 16.02 po Mszy św. o godz.17.00 nabożeństwo do błog. Honorata. oraz spotkanie biblijne na plebanii.

  5. Za tydzień w ramach kazań sprawozdanie z kolędy i prac materialnych w naszej parafii, po mszy o 11.00 spotkanie komunijne dla dzieci z klas III, za 2 tygodnie z kl.IV.

  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy o 16.00. Również po tej Mszy św. nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące, za tydzień do św. Szarbela.

  7. W sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Lasek i Niepokalanowa. Zbiórka o godz. 8.10 pod kościołem. Planowany powrót ok. 18/19.00.

8. Bóg zapłać za ofiary. Gość Niedzielny, intencje

Comments are closed