1. Dzisiejszej niedzieli w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Problem alkoholizmu i uzależnień dotyka wiele milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia w celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

  2. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.: 8.00, 10:00i 17:00. Tego dnia mamy post ścisły jakościowy oraz ilościowy. ograniczamy się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Posiłki bezmięsne. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

  3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30. Potem Msza św. Gorzkie żale w niedzielę na mszy o godz.11.00

  4. W piątek 24.02 przypada 1 rocznica rozpętania wojny na Ukrainie. W sposób szczególny tego dnia zachęcamy do modlitwy i postu w intencji ustania wojny. Po Mszy wieczorowej wystawienie NS i koronka do BM w tej intencji.

  5. Dziś po mszy o 11.00 spotkanie dla dzieci z rodzicami z klas komunijnych. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy po mszy o 16.00. Za tydzień po mszy o 11.00 spotkanie komunijne dla dzieci z klas IV.

  6. Po Mszy o 16.00. nabożeństwo do św. Szarbela.

  7. Rekolekcje wielkopostne od 5 niedzieli WP czyli 26-28 marca. Wcześniej 11.03 będziemy przezywali dzień pokutny.

  8. Bóg zapłać za ofiary. Gość Niedzielny, intencje.

Comments are closed