1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc. Ofiarą do puszek możemy dziś wesprzeć Ukrainę.

  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale tradycyjnie na zakończenie sumy o 11.00. W każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

  3. Dziś po mszy o 11.00 spotkanie dla dzieci z rodzicami z klas z klas IV. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy po mszy o 16.00. Po tej Mszy także modlitwa za nasze rodziny.

  4. Od 2011r. dzień 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przypomina o roli, jaką Żołnierze Niezłomni odegrali na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. (Data nie jest przypadkowa bo 1 marca 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, którzy tworzyli kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej). Dziękując za ich postawę i bohaterstwo jednocześnie polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

  5. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo w piątek i w sobotę po Mszy porannej.

  6. W czasie WP ponawiamy akcje – słodkości do koszyczka dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo -Wychowawczego w Lipnie.

  7. Rekolekcje wielkopostne od 5 niedzieli WP czyli 26-28 marca. Zaczną się mocnym akcentem bo na sumie (wyjątkowo o godz.11.30) bp Szymon udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. 11.03 będziemy przezywali dzień pokutny.

  8. Do nabycia w zakrystii czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 8 zł.

  9. Spotkanie grupy biblijnej w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej na plebani.

  10. Bóg zapłać za ofiary na tacę. Gazety, intencje

Comments are closed