1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes– Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem jest przeznaczona na potrzeby misji.
  2. Wczoraj 4.03 nasz pan Organista Kazimierz miał imieniny. Z tej okazji życzymy mu dużo zdrowia, Bożych łask i ludzkiej życzliwości. W środę 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy (my panowie) w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o kochanych żonach, matkach i córkach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.
  3. W czasie WP uczymy się dzielić z innymi i robić uczynki miłosierdzia – służy temu koszyczek na słodycze które po świętach przekażemy dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo -Wychowawczego w Lipnie.
  4. W najbliższą sobotę 11 marca będzie tzw. dzień pokutny. Zaczniemy go o godz.15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończymy mszą św. o godz. 18.00. Szczegółowa rozpiska wioskami w gablocie oraz Internecie. Zapraszamy na pól godziny modlitwy i adoracji NS.
  5. Za tydzień w naszej parafii gościmy księży Emerytów Mieczysława i Zenona z kazaniami oraz zespół z Przasnysza, który będzie miał oprawę muzyczną. O godz. 14.00 zapraszamy do GOKu na koncert tego zespołu pt. Ojczyzna w Ogniu. Koncert jest poświęcony pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wstęp wolny.
  6. Do nabycia czekoladowe baranki z Caritas na stół wielkanocny w cenie 8 zł.
  7. Bóg zapłać za ofiary na tacę, gazety , intencje

 

Comments are closed