W niedzielę 12.03.2023 r. zapraszamy do GOKu na koncert zespołu Pseudonim pt. Ojczyzna w Ogniu.

Koncert jest poświęcony pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Tytuł koncertu: Ojczyzna w ogniu. Wstęp wolny.

Twórcy zespołu tak piszą o sobie:

Zespół  PSUDONIM powstał w 2017 r. i tworzy autorskie kompozycje poświęcone Żołnierzom Niezłomnym w mieszance stylów rocka, jazzu, bluesa. W 2021 roku reprezentowaliśmy Województwo Mazowieckie jako zwycięzcy 1 miejsca Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza “Kima” w Krakowie w przesłuchaniach finałowych. Jako zdobywcy 1 miejsca w swojej kategorii w Krakowie mieliśmy zaszczyt wystąpić na Gali Finałowej w Filharmonii im.Karola Szymanowskiego. W roku 2022 zagraliśmy koncert na Gali Festiwalu NNW w Muzeum Żołnierzy Niezłomnych w Ostrołęce
Nasze utwory zostały wykorzystane w reportażu Pseudonimy naszych przodków, który zrealizowalismy z grupą projektowa młodzieży z przasnyskich szkół średnich i który uzyskał Patronat Izby Pamięci ul.Strzelecka 8 w Warszawie, IPN Oddział w Warszawie i Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce
Zespól tworzą: Anna Nachtygal- autor tekstów i wokal, Janusz Nachtygal- kompozytor autor muzyki i aranżacji utworów, gitara , Natalia Prekiel- uczennica II stopnia szkoły muzycznej w klasie fortepianu, klawisze, Jakub Jeznach- gitara basowa, Paweł Olszewski- perkusja, absolwent szkoły muzycznej w klasie perkusji
Uczestniczymy w uroczystościach patriotycznych, upamiętniających działania Żołnierzy Wyklętych w różnych miejscowościach.

Comments are closed