1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, (czyli niedzielą radości). W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali bo Wielkanoc już blisko. Podziękowania za dar ornatu koloru różowego.
  2. Po mszy o 11.00 wspólne spotkanie komunijne rodziców dzieci z klas III i IV. Po Mszy św. o 16.00 nabożeństwo do św. Szarbela, połączone z namaszczeniem olejem św. Szarbela.
  3. W tym roku za racji na niedzielę WP uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa przeniesiona na poniedziałek 20 marca.
  4. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To jednocześnie dzień świętości życia. Od tego dnia przez dziewięć miesięcy mamy możliwość podjęcia duchowej modlitewnej adopcji dziecka (szczególnie zagrożonych aborcją). Pod chórem na stoliku deklaracje duchowej adopcji, które można zabrać i w sobotę oddać.
  5. Za tydzień zaczniemy nasze parafialne Rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Paweł Czarnecki pracujący w KRDP. (prośba o modlitwę ) Plan rekolekcji w gablocie oraz na stronie internetowej.
  6. W niedzielę na sumie tym razem wyjątkowo o godz.11.30 nasz bp Ordynariusz Szymon Stułkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Młodzież oraz świadków bierzmowania zapraszamy w piątek 24.03. po mszy wieczornej czyli o 17.30 do skorzystania ze spowiedzi. Będzie dodatkowo jeden kapłan do pomocy w konfesjonale.
  7. Parafia ogłasza konkurs na Najładniejszą Rodzinną Palemkę Wielkanocną. Powinna być wykonana samodzielnie. (nie kupiona). Do oceny liczą się walory estetyczne, kolorystyka, rodzaj oraz ilość materiału, nawiązanie do miejscowych tradycji. Mamy czas do Niedzieli Palmowej. Trzy pierwsze i najładniejsze będą nagrodzone. Sponsorzy chętni do ufundowania nagród mile widziani 🙂
  8. Za tydzień w piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, będą rozważania i modlitwy specjalnie dla nich. Za dwa tygodnie droga ulicami Tłuchowa.
  9. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z Małomina, Turzy Nowej, Obrębu i z osiedla Zastodulna.
  10. Bóg zapłać za ofiary na tacę, Gość Niedzielny, Intencje

Comments are closed