1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. W tym roku od 5 niedzieli przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Paweł Czarnecki pracujący w KRDP. Plan rekolekcji w gablocie oraz na stronie internetowej. W poniedziałek o 11.30 msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  3. Dziś na sumie o godz.11.30 JE bp Szymon Stułkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  4. Droga Krzyżowa ulicami Tłuchowa odbędzie się 31 marca. Początek o godz. 18:00 od parkingu naprzeciw GOKu, przejdziemy ulicą Szkolną, do ul. Nowe Osiedla, potem Wspólna i Słoneczną z powrotem, zakończenie na wysokości sklepu Dino. .
  5. Przyszła niedziela to już Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w dni Wielkiego Tygodnia. Sumę rozpoczniemy uroczystą procesją, która zacznie się o godz.11.00 pod Urzędem Gminy. Procesyjnie z palemkami w rękach przejdziemy do naszej świątyni. Zapraszamy druhów strażaków, harcerzy, nasze rodziny i wszystkich parafian do udziału w procesji. 2 kwietnia to jednocześnie 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. To dobra okazja aby wyrazić swoją wiarę i dać świadectwo jak bardzo ważna jest dla nas postać oraz dobre Imię Wielkiego Polaka św. JPII.
  6. Zachęcamy do udziału w konkursie na Najładniejszą Rodzinną Palemkę Wielkanocną. Do oceny liczą się walory estetyczne, kolorystyka, rodzaj oraz ilość materiału, nawiązanie do miejscowych tradycji. Jeden sponsor przekazał 300 zł na nagrody.
  7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo 1 sobotnie po mszy porannej.
  8. W czwartek spotkanie grupy bibljno – modlitewnej po mszy wieczorowej na plebanii
  9. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z Małomina 160 zł, z Turzy Nowej 100 zł, z Obrębu 400 zł, z Tłuchowa część Zastodulna – 675 zł, z Mysłakówka – 265 zł, z osiedla po prawej i lewej stronie ul. Sierpeckiej – 1080 zł. Szczególne podziękowania dla osób zbierających te ofiary.
  10. Bóg zapłać za ofiary na tacę, polecamy Gościa Niedzielnego, intencje

 

Comments are closed