ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO 2023 

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!

Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”.

Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży.

Modlę się za Was i o modlitwę proszę!

Szymon Stułkowski,       Biskup Płocki

  1. Pragnę gorąco podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania najważniejszych świąt – Panu kościelnemu za trud jego sprzątania w środku i wokół kościoła, grupie osób (Teresce Krajewskiej, Ani Tłuchowskiej, Natalce Rucińskiej i Radkowi Różyckiemu) za pomoc w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, lektorom, panu Organiście, służbie liturgicznej za zaangażowanie w liturgię, harcerzom i druhom strażakom za wartę honorową przy grobie, pani Marii Trojanowskiej i Pani Danucie Pawłowskiej za dekoracje i piękne wiązanki róż do grobu, wszystkim czuwającym i adorującym NS.. Bóg zapłać. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  2. Dziękuje za tegoroczne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Doszły jeszcze wpłaty z Kamienia Kotowego – 756 zł oraz z Sulkowa Rzecznego – 345. Dziękuję szczególnie tym osobom które zbierały te ofiary. 
  3. Dziękuję za udział w dzisiejszej procesji i uroczystej liturgii szczególnie naszej Gminno Parafialnej orkiestrze. Trzeba to podkreślić że orkiestra pięknie dojrzewa, i w tym roku obchodzi swój złoty jubileusz. Dla naszej parafii i gminny i jeszcze dalej gra już 50 lat. Główne obchody jeszcze będą ale już dziś życzymy błogosławieństwa Bożego i pięknego grania na chwałę Boga i z pożytkiem dla ludzi. Zachęcamy wszystkich utalentowanych grających do wstąpienia W SZEREREGI ORKIESTRY 😊
  4. Podziękowania dla Gminnej Spółki Wodnej “Tluchowo” oraz pracowników gospodarczych Gminy za szybkie i sprawne doprowadzenie parkingu oraz drogi na cmentarz do pięknego stanu po pracach nad przyłączem kościoła do nowego transformatora. Być może przyłącze już w tym tygodniu będzie działało.
  5. W niedzielę Zmartwychwstania Msze jeszcze o 9.30 i 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego. W tym dniu czytamy list Rektora WSD i tradycyjnie zbieramy ofiary, które przeznaczone będą na nasze Seminarium.
  6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, kazania będzie głosił ks. Rektor M. Ochtyra,
  7. Za tydzień na sumie msza św. z udziałem motocyklistów na rozpoczęcie sezonu z prośbą o Boże błogosławieństwo i bezpieczną jazdę.
  8. W 3 niedzielę m-ca również za tydzień po mszy o 16.00 nabożeństwo do św. Szarbela z namaszczeniem olejem św. Szarbela.
  9.  Bóg zapłać za ofiary., polecam Gościa niedzielnego, intencje
  10. Życzenia od duszpasterzy

Comments are closed