1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po mszy św. wieczorowej. Zachęcamy również do odmawiania nabożeństw majowych w domach, przy kapliczkach i krzyżach w naszych wioskach.
 2. Po Mszy o 11.00 spotkanie dla dzieci z rodzicami z klas IV.
 3. Klasy III w czwartek i piątek zapraszamy na próby komunijne po mszy wieczorowe i majowym czyli o godz. 18.40.
 4. Zbiórka na rajd rowerowy jutro o 9.50 przed kościołem. Dobrze jest zabrać kamizelkę odblaskową.
 5. Drugiego maja przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych i naszej Ojczyzny.
 6. W środę 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, jednocześnie to 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja jednej z pierwszych konstytucji na świecie. W tym dniu Msze św. o 8.00, 10.00 w intencji Ojczyzny i Druhów Strażaków i o 16.00.
 7. Uroczystości patriotyczne rozpoczną się przed Urzędem Gminy o godz. 9.30. Następnie modlitwy przy pomniku, msza św. o 10.00 i po mszy złożenie kwiatów pod symbolicznym grobem strażaka na naszym cmentarzu.
 8. Wspomnienie ku czci św. Floriana obchodzimy 4 maja. Ten rzymski rycerz i święty to patron strażaków. Naszym druhom panom i paniom, których służba jest tak ważna i potrzebna, a jednocześnie niebezpieczna życzymy wielu sił, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Floriana. 
 9. W najbliższy piątek i sobotę nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie po mszach porannych.
 10. Na prośbę Pana starosty lipnowskiego zachęcamy do zapoznania się z programem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pt „Opieka wytchnieniowa” – to wsparcie dla rodzin z osobą niepełnosprawną. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 11. Dnia 12 maja odbędzie się kolejny turniej tenisa stołowego, zgłoszenia do 10.05. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń oraz na stronie parafialnej.
 12. Dziękuję wszystkim za udział w Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek, którą poprowadził ks. dr Jose Maniparambil, charyzmatyczny kapłan i ceniony biblista.
 13. Bóg zapłać za ofiary na tacę, polecamy Gościa niedzielnego, intencje

Comments are closed