12.05.2023 – XI Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Parafii Tłuchowo rozstrzygnięty
12 maja 2023 r. hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie gościła pasjonatów tenisa stołowego. Tego dnia odbył się bowiem XI Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Parafii Tłuchowo. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest ks. Andrzej Zakrzewski – były proboszcz tejże Parafii. Dzięki zaangażowaniu obecnego proboszcza ks. Adama Brzezińskiego projekt ten ma swoją kontynuację.
Do zawodów zgłosiło się 25 tenisistek i tenisistów, rywalizowali oni w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (wiek szkoły podstawowej) i starszej (szkoła szkoła ponadpodstawowa i osoby dorosłe). Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte, a poziom prezentowanych umiejętności bardzo wysoki. Po trzech godzinach zmagań wyłoniono najlepszych: pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Nadia Grączewska, drugie Roksana Siecińska, stawkę najlepszych uzupełniła Aleksandra Zarzycka. Wśród chłopców triumfował Bartosz Kościesza, drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Wiktor Blonkowski oraz Wiktor Warsicki.
W grupie kobiet bezkonkurencyjna po raz kolejny okazała się Sylwia Nadolska, która pokonała Oliwię Jankiewicz. Rywalizację mężczyzn zdominował Sebastian Popławski, drugie miejsce zajął Marcin Jankowski, na najniższym stopniu podium stanął Robert Urbański.
Wszyscy zawodnicy w trackie zawodów mogli liczyć na skromny słodki upominek, zdobywcy czołowych miejsc zostali nagrodzeni statuetkami ufundowanymi przez ks. Adama Brzezińskiego. Po raz kolejny zmaganiom towarzyszyła wspaniała atmosfera a ponad wynikiem sportowym była dobra zabawa.

XI Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Parafii Tłuchowo nie odbył by się, gdyby nie życzliwość dyrektor Szkoły Pani Hanny Kozakiewicz oraz zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego Pani Katarzyny Jankowskiej, Roberta Urbańskiego  i Pana Pawła Rędzińskiego. Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Fot. R. Różycki

Comments are closed