ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W II DIECEZJALNYM ŚWIĘCIE RODZINY ORAZ XI MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY W PŁOCKU

Kochani Diecezjanie! W czasie naszego wędrowania ścieżkami wiary potrzebujemy chwil wspólnego świętowania i wyrażania radości z życia w naszych domach i rodzinach. „Ewangelia rodziny – jak napisał papież Franciszek – jest radością, która napełnia serce i całe życie”. W takim duchu zapraszam serdecznie wszystkich Was, a szczególnie rodziny, dzieci i młodzież do przybycia do Płocka 28 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia pod hasłem „Czas na rodzinę” odbędzie się II Diecezjalne Święto Rodziny. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, podczas której przed relikwiami św. Zygmunta, patrona tego roku, otrzymamy specjalne papieskie błogosławieństwo. Następnie utworzymy XI Marsz dla Życia i Rodziny i przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, gdzie w czasie festynu wyrazimy wdzięczność za dar miłości Bożej i ludzkiej. Drugie wydarzenie, na które równie serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i dziadków, będzie miało miejsce w Płocku 31 maja br., w środę, o godz. 17.00. W przededniu Dnia Dziecka spotkamy się najpierw na modlitwie w Bazylice Katedralnej, a następnie w ogrodzie przy moim domu będzie okazja do integracji i zabaw. Wszystkich moich Diecezjan otaczam modlitwą i pasterskim błogosławieństwem przez wstawiennictwo Królowej rodzin. Niech Zmartwychwstały nas wszystkich prowadzi!

Płock, dnia 21 maja 2023 r. † Szymon Stułkowski Biskup Płocki

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dziś przezywamy pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: Idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy nadzieją, że kiedyś wszyscy dzięki naszej wierze spotkamy się w niebie w domu Ojca.
  2. Dziś w naszej parafii na sumie uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. klas IV. Biały tydzień na mszy św. o godz.18.00 od poniedziałku do piątku.
  3. W piątek 26.05. obchodzimy piękny Dzień Mamy. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza naszym mamom potrzebne łaski.
  4. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w tym dniu także Msza św. polowa o godz. 14.00 przy figurce w Obrębie z prośbą o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników i obrzęd poświęcenie pól.
  5. W czwartek po mszy wieczorowej zapraszamy na spotkanie grupy bibljno – modlitewnej na plebanii (godz.19.00).
  6. W sobotę 27.05 o godz. 9.50 zbiórka pod kościołem na wyjazd rowerowy do Żurawinka.
  7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy o godz.16.00.
  8. Dziś w 3 niedzielę m-ca po mszy o 16.00 nabożeństwo do św. Szarbela.
  9. Dziękujemy za ofiary z białego tygodnia od dzieci komunijnych na cele misyjne – 930 zł.
  10. Bóg zapłać za ofiary na tacę, polecam Gościa , intencje

 

 

 

 

Comments are closed