1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy, i że do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej 4.06. mamy czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Jest ku temu dobra okazja bo w tym tygodniu wypada 1 piątek i 1 sobota miesiąca.
  2. Papież Benedykt XVI do kalendarza liturgicznego wprowadził nowe święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Obchodzimy je w najbliższy czwartek (po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, a na tydzień przed Bożym Ciałem).
  3. W czwartek Dzień Dziecka – wszystkim najmłodszym życzymy radości, zdrowia, uśmiechu na twarzy, jak najlepszych ocen na koniec roku i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
  4. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym tygodniu nabożeństwach majowych. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe po mszy wieczornej.
  5. W sobotę 3.06 jesteśmy zaproszeni na Dzień Rodziny od godz.14.00 do 19.00 na Stadion Gminny. Na wiele różnych atrakcji zaprasza dyrekcja, rada rodziców PSP w Tłuchowie oraz Stowarzyszenie Sercem Malowane.
  6. Zbliża się także Boże Ciało – tradycyjnie procesja będzie szła od kościoła do tzw. ronda, dalej ul. Sierpecką do posiadłości Pani Barbary Szymborskiej, następnie do kwiaciarni Pani Danuty Pawłowskiej i powrót do kościoła.
  7. Za tydzień 1 niedziela czerwca – po sumie adoracja i procesja, zapraszamy do wspólnej modlitwy asystę procesyjną, dzieci komunijne, druhów strażaków.
  8. Dziś w 4 niedzielę m-ca po mszy o 16.00 nabożeństwo w intencji rodzin. Oraz spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  9. Podziękowania za udział w rajdzie rowerowym do Żurawinka.
  10. Bóg zapłać za ofiary, polecam Gościa , intencje

Comments are closed