1. Na uroczystość Trójcy Przenajświętszej, nakłada się dziś w pierwszą niedzielę czerwca Święto Dziękczynienia. (Od 2008r.) Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia, za wolną Ojczyznę, a sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci, życzliwości, pomocy i wsparcia. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Po Sumie z racji 1 niedzieli m-ca – po wystawienie NS, litania do NSPJ oraz procesja.
 3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w dni powszednie po Mszy Św. wieczorowej.
 4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, będziemy przezywać uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. o godz. 10.00. Przewodniczy i słowo wygłosi zaproszony gość – ks. Krzysztof Świerczyński – dyr. KRDP. Procesja będzie szła od kościoła do tzw. ronda, dalej ul. Sierpecką do posiadłości Pani Barbary Szymborskiej, następnie do Marii i powrót do kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy asystę procesyjną, dzieci komunijne, druhów strażaków, orkiestrę gminno – parafialną oraz wszystkich parafian
 5. Przy okazji Bożego Ciała zadbajmy o odpowiednie dekoracje naszych domów – nie tylko na trasie procesji. Udekorujmy nasze domy, ale przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mógł tam królować.
 6. W środę na 17.00 zapraszam dziewczynki z klasy 3 i 4 na próbę sypania kwiatków.                                       
 7. W piątek po Bożym Ciele gościmy w parafii pielgrzymkę z osiołkami udającą się do Dobrzynia nad Wisłą .
 8. Za tydzień Msza św. polowa o godz. 14.00 przy figurce w Kamieniu Kmiecym z prośbą o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników oraz o potrzebny deszcz.
 9. Część ogrodzenia kościoła (11 przęseł) jest zdjęta i poddana renowacji (piaskowaniu i malowaniu). Na Boże Ciało powinno być z powrotem. Podziękowania dla P. Włodka Frelichowskiego.
 10. Decyzją ks. Biskupa dotychczasowy wikariusz ks. Krzysztof odchodzi do parafii Sońsk. Do naszej parafii z dniem 23.08. przychodzi ks. Neoprezbiter Radosław Pilśnik.
 11. Dzieci które mają wszystkie lub prawie wszystkie karteczki niedzielne w nagrodę mają wycieczkę pod koniec czerwca. Szczegóły będą przekazane w najbliższym czasie.
 12. Bóg zapłać za ofiary gospodarcza, polecam Gościa , intencje

 

Comments are closed