1. Druga niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto pamiętać o słowach Św. Jana Pawła II „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Tą niedzielą rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. (połowa dzisiejszej tacy przeznaczona na działalność naszej Caritas).
  2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca, po sumie wystawienie, modlitwa koronką i pierwsza w tym roku procesja eucharystyczna, zapraszamy asystę i druhów strażaków. Po procesji błogosławieństwo, ale adoracja będzie trwała dalej do godz. 16.00. Zapraszamy aby choć na chwilę pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Z racji wielkiego tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25.03 została przeniesiona na poniedziałek 8.04. Jutro w tym dniu na mszy porannej i wieczorowej możliwość oddania deklaracji i włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  4. W poniedziałek wielkanocny na WSD zebraliśmy 1834 zł. Dziękujemy za naszą ofiarność. Z Kamienia Kotowego na kwiaty do Grobu Pańskiego zebrano 668 zł.
  5. Za tydzień 14.04 po Mszy o 11.00 spotkanie dla dzieci z rodzicami z klas komunijnych. Za 3 tyg 28.04. spotkanie komunijne dla dzieci z klas IV.
  6. Za dwa tygodnie na sumie msza św. z udziałem motocyklistów na rozpoczęcie sezonu z prośbą o Boże błogosławieństwo i bezpieczną jazdę.
  7. Przyszła niedziela to tzw. Niedziela Biblijna, która rozpocznie kolejny Tydzień Biblijny.
  8. Zakończył się remont organistówki – koszt całkowity materiałów i robocizny to 32.300. (instalacja grzewcza – 11 650 zł)
  9. Zachęcamy do udziału w wyborach samorządowych, to nasz przywilej i obowiązek.
  10. Sołtysów, albo przedstawicieli naszych sołectw, którzy pragną w tym roku poświęcenia pól, zapraszam do kancelarii parafialnej, aby uzgodnić odpowiedni termin.
  11. Bóg zapłać za ofiary, polecam Gościa niedzielnego, intencje

 

Comments are closed