1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
 2. W sobotę 16.03 bp Mirosław Milewski na mszy św. o godz. 11.00 udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. (46 osób)
 3. Od soboty do 24 marca 2024 r., nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki (po ostatniej mszy).
 4. Po mszy o 11.00 wspólne spotkanie komunijne rodziców dzieci z klas III i IV.
 5. We wtorek 19.03. uroczystość Świętego Józefa.
 6. Droga Krzyżowa ulicami Tłuchowa odbędzie się za tydzień 22 marca. Początek o godz. 17.40 po mszy wieczornej. Przejdziemy od kościoła w stronę cmentarza, wzdłuż ogrodzenia do stadionu i tam zawrócimy i przez cmentarz z powrotem wrócimy do kościoła.
 7. Przyszła niedziela to już Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w dni Wielkiego Tygodnia. Sumę rozpoczniemy uroczystą procesją, która zacznie się o godz. 11.00 pod Urzędem Gminy. Procesyjnie z palemkami w rękach przejdziemy do naszej świątyni. Zapraszamy na DK i na procesję niedzielną druhów strażaków, harcerzy, nasze rodziny i wszystkich parafian do udziału w procesji.
 8. Zachęcamy do udziału w konkursie na Najładniejszą Rodzinną Palemkę Wielkanocną. Palemkę oddajemy w niedzielę palmową, rozstrzygnięcie konkursu w święta.
 9. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: z Obrębu 400, z Turzy Wilczej 860, z Mysłakówka 256; z Wyczałkowa 233; z Marianek 290, Tłuchowo Rumunki 508 zł, anonimowe ofiary 2 x 50 zł
 10. Pani organistka Karolina wyraziła chęć pracy w naszej parafii. Trwa remont generalny organistówki. Do tej pory wymieniono piec, wszystkie grzejniki, rury i złącza instalacji grzewczej (koszt 11 650 zł) . Remont potrwa jeszcze około 2 tygodni. Mam nadzieję że do Triduum uda się skończyć i pani organistka wprowadzi się i rozpocznie pracę.
 11. We wtorek 26.03 w wielkim tygodniu będziemy odwiedzać chorych ze spowiedzią i komunią – proszę o zgłoszenia do niedzieli palmowej.
 12. Dzieci które zbierały do puszek caritas w czasie wielkiego postu mogą je oddać po świętach w niedzielę miłosierdzia. Ofiary przekazujemy do Caritas na wsparcie ich działalności.
 13. Bóg zapłać za ofiary na tacę, polecamy Gościa Niedzielnego, intencje

Comments are closed