1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół pokazuje, że prawdziwa przemiana serca prowadzi do głębokiej radości oraz przypomina, że Wielkanoc już blisko. Dla nas w parafii radość płynie z rozpoczętych rekolekcji zatytułowanych „Oto Matka Twoja”, które prowadzi o. Karmelita Mariusz Płuciennik. (plan )
  2. W sobotę 16.03. o godz.11.00 bp Mirosław Milewski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dziś po sumie próba do bierzmowania. Młodzież oraz świadków bierzmowania zapraszamy także w piątek 15.03. o 19.00 na próbę generalną. Dziś do spowiedzi zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy uczą się poza Tłuchowem i nie będą mogli z niej skorzystać w poniedziałek i wtorek. 
  3. Za tydzień w piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30 zapraszamy szczególnie młodszych, rozważania i modlitwy będą prowadziły dzieci ze szkoły podstawowej. Za dwa tygodnie 22.03. droga krzyżowa ulicami Tłuchowa (trasę podamy za tydzień) .
  4. Zgodnie z decyzją Rady Biskupów Diecezjalnych w dniach od 16 do 24 marca 2024 r., czyli przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia, będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. W mediach możemy usłyszeć o wydarzeniu jako „Akcja 21:20”. W naszej parafii nowenna na zakończenie mszy wieczornej od 16.03.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.00 spotkanie komunijne wspólne dzieci do I komunii i Komunii Generalnej wraz z rodzicami.
  6. Przypominamy o konkursie na Najładniejszą Rodzinną Palemkę Wielkanocną. Oddajemy je podpisane w Niedzielę Palmową (po mszy). Trzy pierwsze i najładniejsze będą nagrodzone. Rozstrzygnięcie w święta wielkanocne. Dziękujemy za słodycze przeznaczone dla dzieci z Ośrodka w Lipnie.
  7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: z Suminka 340 zł, z Turzy Nowej 130 zł; z Jasienia Kolonii 230 zł, z pozostałej części Jasienia i Jasienia Wieś 490 zł, Obręb 400 zł
  8. Spotkanie grupy biblijnej w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej na plebani.
  9. Bóg zapłać za ofiary na tacę, Gość Niedzielny, Baranki, Intencje

Comments are closed